Dlaczego latem jest łatwiej schudnąć?

Dlaczego latem jest łatwiej schudnąć?

Jeśli chodzi o utratę wagi, lato jest jednym z najlepszych okresów w roku, aby znaleźć motywację i powody, aby wziąć się za trening i rzucić dodatkowe kilogramy. Oo główne powody, dla których warto wykorzystać te miesiące, aby doprowadzić swoje ciało do formy.

Bo nauka tak mówi

Badania przeprowadzone przez University of Massachusetts Medical School oraz University of Georgia wykazały, że spożycie kalorii zmniejsza się średnio o około 200 kalorii dziennie latem w porównaniu do jesieni i zimy. Powodów jest wiele, między innymi to, że upał sprawia, że mamy mniejszy apetyt, ale jednym z głównych powodów jest to, że wolniej trawimy jedzenie i uczucie pełności zostaje z nami dłużej.

Metabolizm przyspiesza

Latem generalnie więcej ćwiczymy i ruszamy się. Zwiększa się również potliwość, która jest tylko jednym z systemów, które nasz organizm wykorzystuje do regulowania temperatury wewnętrznej. Wszystkie te okoliczności prowadzą do zwiększenia metabolizmu, czyli zdolności organizmu do spalania energii. Jeśli dodatkowo stosujemy zdrową dietę, szanse na schudnięcie są jeszcze większe. Jeśli jednak nie udaje Ci się schudnąć latem, sprawdź wskazówki pomagające zrzucić zbędne kilogramy: https://naszagazeta.pl/jak-odchudzac-sie-w-upalne-dni

Pijemy więcej wody

Jeśli kiedykolwiek byłeś na diecie, na pewno słyszałeś, że powinieneś pić dwa litry wody dziennie, a zimą większości ludzi trudno jest zastosować się do tej rady. Jednak latem, ze względu na wyższe temperatury, jest to znacznie łatwiejsze, a płyny powodują uczucie sytości w żołądku, co sprawia, że zjadamy mniej jedzenia.

Możesz jeść zdrowiej

Nadejście lata przynosi ze sobą pojawienie się w supermarketach najsmaczniejszych owoców, takich jak morele, śliwki, maliny, brzoskwinie, melony, arbuzy i truskawki. To samo dotyczy warzyw takich jak cukinia, zielona fasolka, burak czy pomidor, które są o wiele smaczniejsze.

Lato wprawia nas w dobry nastrój

Latem, o ile pominiemy straszne fale upałów, które mogą powodować problemy zdrowotne, zwiększona obecność światła powoduje wzrost poziomu serotoniny w naszym organizmie. Serotonina jest neuroprzekaźnikiem, który odgrywa kluczową rolę w regulacji naszego nastroju, a niski poziom tego hormonu powoduje smutek i zmiany w rytmach biologicznych. Lato, wprawiając nas w pogodny nastrój, motywuje do podejmowania wyzwań.